0,00 Zł

Co musisz wiedzieć i jak długo trwa gojenie


Nikt nie lubi o tym rozmawiać, ale stan waginy po porodzie może być ciężki. Szacuje się, że 85% kobiet cierpi w jakimś stopniu z powodu rozdarcia krocza podczas pierwszego porodu, a poważniejsze rozdarcia mogą wymagać założenia szwów.

Szwy zakładane po porodzie powodują uczucie swędzenia, ciągnięcia i bólu całych okolic intymnych. Ale nie obawiaj się. Przejdziesz przez to, jeśli masz dobrze przygotowany plan opieki poporodowej. Oto kilka wskazówek, które opracowaliśmy na bazie doświadczeń kobiet, które ten etap mają już za sobą. Co robić, aby Twoje okolice intymne zregenerowały się jak najszybciej?

Zapomnij o papierze toaletowym

Pocieranie suchym papierem po naszej opuchniętej, zszytej waginie jest dalekie od komfortu. Dlatego przez pierwsze tygodnie po porodzie, Twój osobisty mini prysznic intymny, będzie Twoim najlepszym przyjacielem w toalecie. Nasza butelka została zaprojektowana tak, abyś nie musiała wkładać całej ręki do toalety lub unosić się niepewnie nad sedesem, wywierając niepotrzebny nacisk na szwy. Dzięki wąskiej, zakrzywionej szyjce, mini prysznic zapewnia ciągły strumień wody i pozwala na skuteczne i precyzyjne mycie. Używaj go podczas każdej wizyty w toalecie, aby utrzymać ranę w czystości i uniknąć infekcji.

Schładzaj swoją waginę

Kiedy skręcisz kostkę i zaczyna puchnąć, lekarz zaleca okładanie jej lodem w celu zmniejszenia obrzęku i przyspieszenia gojenia. Ten sam pomysł dobrze sprawdzi się przy obolałej waginie. Pomijając szwy, po porodzie w okolicy pochwy występował będzie znaczny obrzęk. Jest to normalne, ale bolesne i niekomfortowe. Potrzebujesz wkładek chłodzących, które zapewnią Ci natychmiastową, 20-minutową terapię zimnem. Dzięki anatomicznemu kształtowi, wkładki idealnie dopasowują się do ciała i są wygodne w używaniu. Chłonna warstwa absorbuje wilgoć i zapach, a warstwa chłodząca przynosi ukojenie w bólu. Wkładka posiada samoprzylepny pasek, który utrzymuje ją na właściwym miejscu.

Poczuj magię Oczaru wirginijskiego

Oczar wirginijski będzie Twoim najlepszym przyjacielem podczas rekonwalescencji po porodzie. Oto nasze ulubione sposoby na wykorzystanie tego składnika podczas pielęgnacji ran i szwów:

  • podkładki z leczniczym oczarem wirginijskim, np. Frida mom podkładki kojące, które zapewniają wsparcie procesu gojenia i zmniejszają obrzęk. Ponadto zawarty w nich oczar wirginijski zwalcza bakterie i pomaga zapobiegać infekcjom. Ich kształt został zaprojektowany tak, aby pokrywały większość podpasek i wkładek poporodowych, poręczne, zamykane opakowanie pozwala mieć je zawsze przy sobie i chroni podkładki przed wysychaniem.  
  • Dawniej na rany stosowano spray z lidokainą. Owszem, działa znieczulająco, ale raczej maskuje ból, niż wspomaga gojenie. Nie zaleca się stosowania go na otwarte rany lub uszkodzoną skórę. Najlepiej urządzić sobie imprezę z pianką z oczaru wirginijskiego. Kilka sporych dawek leczniczej pianki poporodowej Frida mom,  nałożonych na wierzch wkładki lub podkładki może przynieść natychmiastową ulgę w bólu, obrzęku i swędzeniu, jednocześnie nawilżając zranione miejsce i wspomagając gojenie. Pianka nie wsiąknie we wkładkę (jak inne spraye z oczarem wirginijskim), a trzymana w lodówce, zapewni dodatkowo uczucie łagodzącego chodu.

Dobrze się namocz

Wbrew powszechnej opinii nie musisz unikać namoczenia lub kąpieli w wannie, jeśli masz szwy. Lekarz może zalecić Ci częstsze kąpiele, aby utrzymać szwy w czystości. Musisz jednak unikać zwykłego mydła podczas kąpieli. To, że nie możesz zanurzyć się w wannie pełnej piany, nie oznacza, że nie możesz zadbać o swoją waginę. Nasze tabletki do nasiadówki Frida mom szybko się rozpuszczają i nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Zawierają oczar wirginijski, sól epsom i zioła lecznicze, które utrzymują szwy w czystości i działają przeciwbakteryjnie. Możesz zanurzyć pupę w kąpieli nasiadowej (jedna tabletka na 1,5 l ciepłej wody.