0
0,00 Zł

Żadnej ściemy: lista rzeczy do spakowania do szpitala na czas porodu


Około 36 tygodnia ciąży, zaczną pojawiać się głosy: „Czy spakowałeś torbę? Potrzebujesz torby!”. Zamiast wybierać spośród dziesiątek list z tym, co spakować do torby szpitalnej, weź głęboki oddech i uspokój się. Mamy dla Ciebie listę kontrolną torby szpitalnej Frida Mom.

Wszystko, czego NAPRAWDĘ potrzebujesz, od samej porodówki aż do sali pooperacyjnej

-pic-

Z uwagi na to, że będziesz poza domem przez co najmniej 24 godziny, a prawdopodobnie nawet dłużej, zdecydowanie odpowiednio zaopatrzona torba szpitalna jest bardzo ważna. Jednak czy gdzieś czytałaś lub słyszałaś już jakieś „dobre” rady odnośnie tego, co ze sobą zabrać? Naszymi faworytami są:

• Twoja osobista Alexa. Tak, żebyś mogła krzyknąć: „Alexa, zabierz to dziecko  teraz, i to szybko”.  

• „Kanapka dla męża”. Poważnie! To prawdziwa sugestia. 

• Twój ulubiony papier toaletowy. Ta naprawdę nas rozśmiesza, ponieważ przez pierwszy tydzień dosłownie musisz jedynie podmywać swoją waginę.

Zaufaj nam, gdy mówimy, że nie będziesz potrzebować tego wszystkiego! Przedstawiamy listę rzeczy, których będziesz potrzebować na porodówce:

• Wygodne ubrania. Noś je zarówno w szpitalu jak i w  do domu. W rzeczywistości ​​Twoje ubrania będą pasować tak samo przed jak i po urodzeniu dziecka! Ewentualnie zabierz dodatkową parę wygodnych spodni na wypadek, gdyby w drodze na porodówkę odeszły Ci wody, ale poza tym nie myśl o szpitalnej modzie. Najważniejsze, abyś czuła się komfortowo.
 

• Koszula poporodowa. Faktem jest, że nie musisz nosić szpitalnej koszuli. Możesz przywieźć własne ubrania do noszenia podczas porodu, do czego gorąco zachęcamy. Wybierz wygodną, ​​stylową i funkcjonalną koszulę, która posłuży Ci również jako koszula poporodowa, w przeciwieństwie do zwykłej wersji szpitalnej, w której pielęgniarka widzi twój tyłek w całej okazałości za każdym razem, gdy się schylasz. Nasza koszula szpitalna i do karmienia Frida Mom ma łatwy do zapięcia zatrzask z przodu, który ułatwia bezpośredni kontakt Twojej skóry ze skórą malucha i przystawianie do piersi. Nie zaszkodzi jednak spakować dodatkową koszulę porodową, aby nosić ją także po porodzie. 
 

• To, co zwykle zabierasz w podróż. Szczoteczka do zębów, szczotka do włosów, balsam do ust (szpitalne powietrze może być bardzo suche), okulary lub soczewki kontaktowe. Kosmetyki do makijażu, jeśli chcesz. Odrobina różu i tuszu do rzęs uszczęśliwia wiele z nas, więc dlaczego sobie tego odmawiać? Wskazówka: jeśli wiesz, że masz jeszcze trochę czasu przed pójściem do szpitala, weź prysznic i ułóż włosy tak, jak lubisz. To będzie ostatni „twój dzień” na jakiś czas, a na milionach zdjęć, które z pewnością zrobisz, gdy urodzisz swoje dziecko, będziesz prawdziwą sobą!
 

• Małe butelki podróżne własnego szamponu, odżywki i mydła. Pierwszy prysznic po porodzie, w małej, pozbawionej okien kabinie prysznicowej w szpitalnej łazience to wspaniałe uczucie. Jeśli będziesz mieć kilka własnych kosmetyków, poczujesz się swobodniej, a to może pomóc Ci się zrelaksować i odmłodzić. W każdym razie szpitale również mają swoje przybory toaletowe, więc nie stresuj się, jeśli o czymś zapomnisz.

•  Podstawowe informacje po porodzie. Szpital lub centrum porodowe będą miały wszystko to, co będzie niezbędne podczas Twojego pobytu na oddziale położniczym.  Natomiast jeśli tak jak my, chcesz mieć skuteczne, przydatne produkty na wyciągnięcie ręki, bez konieczności dzwonienia do pielęgniarki lub przekopywania się przez przypadkowe szuflady (to już nie jest tak efektowna część powrotu do zdrowia po porodzie) to wyposaż się również w:

  • Mini prysznic intymny (ponieważ nawet delikatny papier toaletowy będzie zbyt mało komfortowy dla obolałych miejsc intymnych)
  • wkładki chłodzące dla Twojej waginy (na ból, obrzęk i wchłanianie krwi).
  • Kojące produkty z oczarem wirginijskim dla okolic intymnych
  • Super rozciągliwą, jednorazową bieliznę wspierającą na wszystkich etapach rekonwalescencji.
  • Zdjęcie lub mały amulet na szczęście, który przyniesie ci komfort i pomoże bardziej się postarać w najtrudniejszych momentach porodu (to może wydawać się banalne i niepotrzebne, ale jeśli możesz, wrzuć to też do torby)

Ułatw sobie życie i zaopatrz się we wszystkie niezbędne produkty w jednym zestawie. Nasz Frida Mom zestaw do porodu zapewni Ci wsparcie od pierwszego skurczu, aż do pierwszej, najgorszej wizyty w łazience po porodzie, dzięki czemu będziesz w pełni przygotowana i nie musisz się martwić, że o czymś zapomnisz. Nasza lista jest kompletna i przemyślana. Z ręką na sercu: jest na niej wszystko, czego potrzebujesz. No może poza dobrą energią, ale to zupełnie inna sprawa.